طراحی نامتعارف و نمای ساختمان با سنگ

طراحی نامتعارف و نمای ساختمان با سنگ

گروه معماری OBBA در سئول (کره جنوبی) این نمای ساختمان منحصر به فرد را با استفاده از سنگ برای یک زوج بازنشسته طراحی کردند. این طراحی علاوه بر زیبایی، برای حفظ ریم خصوصی ساکنان آن صورت گرفته است. طراحان این پروژه، که خود را معمارانی فراتر از مرز‌های تعیین شده می‌دانند. قرار بود این پروژه را برای این زوج که عمر خود را خارج از کره جنوبی سپری کرده بودند، طراحی نمایند.


طراحی نامتعارف و نمای ساختمان با سنگ

چهار بلوک با ارتفاع و شکل‌های مختلف،نمای اصلی ساختمان را تشکیل می‌دهد. طرف کوتاه‌تر در قسمت جنوبی سازه به یک چشم‌انداز کوهستانی مشرف است. دیوار‌های ضخیم سنگی به منظور حفظ حریم خصوصی ساکنان طراحی شده و امنیت را برای آنان فراهم می‌نماید. از آنجایی که این محل برای اقامت دائمی ساکنان نیست، اهمیت طراحی نمای ساختمان در آ« بود که حضور و عدم حضور افراد از بیرون مشخص نباشد.


طراحی نامتعارف و نمای ساختمان با سنگ

طراح در این باره گفت: “با وجود پوشیده بودن نمای ساختمان، قسمت داخلی بسیار دلباز و نورگیر است و از حداکثر نور و چشم‌انداز اطراف استفاده می‌شود.” همچنین با طراحی یک ساختار ساده و کاهش تعداد پله‌ها و فضای ورودی، خانه برای اقامت افراد سالخورده مناسب است. ورودی سنگی، قسمت باغ مانندی را در اطراف خانه ایجاد می‌کند، در قسمت شمالی درخت کاشته شده و در قسمت جنوبی، فضا برای کاشت میوه و سبزی مناسب است.


Add a comment

*Please complete all fields correctly

11 − 6 =

نوشته های مشابه

توری گابیون چیست و چه کاربردی دارد؟
درز انبساط و کاربرد آن
سنگ تایل یکدست و یکنواخت دهبید شایان
فروش ویژه گروه تولیدی سنگ احسان