عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

خانه سنگی پرتغال

عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

این ساختمان جالب که نزدیک کوه‌های فیف (Fafe) در شمال پرتغال قرار دارد، “خانه سنگی” نامیده می‌شود. شاید ابتدا با نگاه کردن به بنا، اندکی ترس وجود شما را فرا گیرد. این خانه به طور کامل از سنگ ساخته شده و یک تخته سنگ نیز سقف آن را پوشانده. پنجره‌های کم با ظاهری عجیب هم در خانه سنگی مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد این خانه از دل افسانه‌ها بیرون آمده.


 

ساختمان پارک فوتوروسکوپ ( Futuroscope )

عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

این ساختمان در یکی از پارک‌های فرانسه واقع شده و می‌تواند به راحتی نظر هرکسی را به خود جلب کند. در این بنا که فرانسوی‌ها آن را Le Futuroscope می‌نامند. شیشه‌های رفلکس زاویه دار به عنوان مصالح به کار گرفته شده‌اند. گفتنی است نمای این پارک براساس دنیای چندرسانه ای طراحی شده و علاقه مندان به این حوزه می‌توانند از آن دیدن کنند.


 

موزه هنر‌های معاصر شهر ریو برزیل

عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

این ساختمان زیبای شهر ریودوژانیرو، احساسات تمام بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزد. در نگاه اول، بنای مذکور که نزدیک ساحل قرار دارد، شبیه سفینه‌های فضایی فیلم Star Trek جلوه می‌نماید. یک راه صخره‌ای قرمز رنگ نیز وجود داردکه شما را به سمت موزه هدایت می‌کند. این مکان جزو پربازدیدترین مناطق توریستی شهر رو به شمار می‌رود. در حال حاضر‌ برزیل کشوری اقتصادی (از نظر توریستی) محسوب می‌شود و شما می‌توانید با اجاره کردن یک وسیله‌ به راحتی خود را به این موزه برسانید.


پروژه ادن (Eden) در انگلیس

عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

گروهی از دانشمندان دور هم گردآمده و تصمیم گرفتند کاری انجام دهند که علاوه بر نفع بردن محیط زیست، گردشگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند و به همین دلیل، پروژه ادن (Eden) متولد شد. این پروژه که هرسال گردشگران زیادی را به منطقه کورن وال (Cornwall) می‌کشاند، توانسه زیست بوم‌های مختلف را در یک مکان جمع کند، همچنین یک آمفی تئاتر به همراه یک پژوهشگاه برای افرادثبت نام شده نیز برای این مجموعه در نظر گرفته شده. اگر به محیط زیست علاقه دارید، پروژه ادن جای مناسبی برای شما خواهد بود.


Add a comment

*Please complete all fields correctly

3 × 2 =

نوشته های مشابه

توری گابیون چیست و چه کاربردی دارد؟
درز انبساط و کاربرد آن
سنگ تایل یکدست و یکنواخت دهبید شایان
فروش ویژه گروه تولیدی سنگ احسان