۶ نمونه طراحی آشپزخانه با سنگ طبیعی

6 نمونه طراحی آشپزخانه با سنگ طبیعی

سنگ‌های طبیعی به صورت گسترده به عنوان صفحات کابینت آشپزخانه استفاده می‌شوند چرا که دوام بالایی داشته، در برابر آب نفوذ ناپذیر بوده و خش ناپذیر هستند و همچنین دچار پوسیدگی های باکتریایی و غذایی نمی‌شوند.

بیشترین انتخاب سنگ طبیعی برای صفحه کابینت شامل مرمریت، گرانیت، کوارتزیت و Lundhs Larvikite است.

بعضی از میزهای آشپزخانه چنان در برابر خراش و ضربه مقاوم هستند که شما می‌توانید عمل خرد کردن را بدون تخته و مستقیما بر روی آن انجام دهید.

آشپزخانه مدرن با سنگ گرانیت

آشپزخانه مدرن با سنگ گرانیت

دلایل فراوانی وجود دارد که سنگ گرانیت به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها جهت استفاده به عنوان صفحه کابینت آشپزخانه شناخته شده‌ است مانند سهولت در شستن و تمیزکردن، مقاومت و دوام بالای آن، مقاومت در برابر خش و نیز اقتصادی و به صرفه بودن، همچنین تنوع بالا در رنگ و طرح آن.

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید میز شناخته شده از سنگ گرانیت وجهه و شکل متمایزی را به این آشپزخانه داده و در حالی که فضای زیادی را نگرفته ولی فضا را بسیار چشم گیر و زیبا نموده است. سنگ گرانیت به خاطر خال دار بودن از دیگر نمونه سنگ ها متمایز است و در رنگ های سیاه، ذغالی، خاکستری و بژ موجود است.

سنگ های کوارتزیت با ترکیب زیبایی و کارایی

سنگ های کوارتزیت با ترکیب زیبایی و کارایی

هر آشپز موفقی به شما خواهد گفت که داشتن یک میز مسطح، محکم و بادوام که برای نظافت آن زمان کمی صرف شود یکی از اصلی ترین کلید‌های موفقیت در آشپزی حرفه ای است. میزهای آشپزخانه در برابر ضربات محکم و متداوم وسایل تیز قرار دارند، با دماهای بسیار بالا سروکار دارند و فشارهای زیادی به آن‌ها وارد می‌شود و در نتیجه حتی اگر از سخت ترین مواد ساخته شده باشند باز هم در معرض خرابی و استهلاک هستند.

برای کسانی که می‌خواهند زمان کمتری را صرف ساختن یک غذای خوشمزه کنند، سنگ کوارتزیت با سختی بالا و خاصیت ضدآب یک گزینه بسیار عالی برای استفاده به عنوان صفحه کابینت آشپزخانه است. سنگ کوارتزیت با رنگ کرمی، خاکستری و بژ و رگه های بژ و یا خاکستری تیره، از لحاظ زیبایی همانند مرمریت زیباست و استحکام و دوام بالای سنگ گرانیت را نیز دارا می‌باشد و این خواص باعث شده تا تبدیل به یک گزینه عالی برای استفاده در آشپزخانه شود.

کوارتزیت به تنهایی طراحی فضای آشپزخانه را تغییر می‌دهد

کوارتزیت به تنهایی طراحی فضای آشپزخانه را تغییر می‌دهد

مانند سایر انواع کوارتزیت، کوارتزیت سفید Macaubas تمام استحکامی که برای یک میز آشپزخانه نیاز است را فراهم می‌کند در حالی که زیبایی بالا و بی انتهای مرمریت را نیز دارا می‌باشد. از لحاظ رنگ نیز از بیشتر انواع گرانیت روشن تر است. درباره این سنگ می‌توان گفت که مناسب ترین گزینه برای هر فردی است که بخواهد ارزش خانه خود را با سنگی با دوام، مستحکم و نیاز به نگهداری کم، بالا ببرد. از این سنگ جذاب می‌توان در میزهای صبحانه، جزیره های آشپزخانه، میزهای بوفه و دیوارهای آشپزخانه، استفاده کرد.

صفحه کوارتزیت استفاده شده در آشپزخانه ای که مشاهده می‌کنید در کنار کاشی های دیوار پشتی صحنه ای بسیار زیبا و جذاب ایجاد نموده است.

سنگ نروژی Larvikite در آشپزخانه های مدرن می‌درخشد

سنگ نروژی Larvikite در آشپزخانه های مدرن می‌درخشد

این سنگ زیبا و درخشان که از نروژ استخراج می‌شود و در بازار گاهی اوقات به آن گرانیت آبی نیز گفته می‌شود در حالی که در واقع از نوع گرانیت نیست و به آن سنگ Larvikite نیز گفته می‌شود، از منطقه خاصی در نروژ استخراج می‌شود و به عنوان یکی از سنگ های بسیار خوب شناخته شده است، چراکه دوامی بالا و ظاهری رنگین کمانی دارد که از ساختار کریستالی این سنگ نشات می‌گیرد.

شما این سنگ را در ویترین بسیاری از مغازه های لندن، نیویورک و حتی برج دوبی می‌بینید، در این آشپزخانه مدرن در نروژ از این سنگ برای کانتر تاپ استفاده شده است.

سنگ نروژی Larvikite در آشپزخانه های مدرن می‌درخشد

در تصویر بالا، تصویری از یک میز متفاوت ساخته شده از Larvikite آبی در یک آشپزخانه مدرن نروژی را می‌بینید. به خاطر پولیش و ساختار درخشان کریستالی منحصر به فرد آن زیبایی خاصی ایجاد شده است. این سنگ مانند گرانیت با دوام و مستحکم است و برای مصارفی مشابه با کاربرد گرانیت نیز استفاده می‌شود. برخی بر این باورند که این سنگ خواص آرامش بخش و درمانی نیز دارد و به عنوان سنگ ملی و سمبل نروژ نیز شناخته می‌شود.

ترکیب شگفت انگیز، گرانیت براق و کوارتزیت پولیش نشده

ترکیب شگفت انگیز، گرانیت براق و کوارتزیت پولیش نشده

این نمونه یک مثال دیگر برای ایجاد کانتر بین سنگ های طبیعی است که طرح های غیرمنتظره‌ای را ایجاد می‌کند. یک میز براق و صاف و مدرن ساخته شده با سنگ گرانیت Marron Cohiba Satin و دیواری که بر روی آن قطعات سنگ کوارتزیت Golden Gate Stack قرار گرفته است و با یکدیگر باعث شده اند که فضای آشپزخانه دلنواز و منحصر به فرد شود. چیزی که ممکن است در ابتدا ترکیبی نامانوس به نظر می‌رسید، ولی در آخر یک ترکیب چشم نواز و اصیل را خلق نموده است.

سنگ کاری هنرمندانه

سنگ کاری هنرمندانه

دیوار پوشیده با قطعات سنگ هندسی به همراه صفحه کابینت مرمریت قهواه ای تصویری زیبا از طراحی با سنگ های طبیعی مختلف را خلق نموده است که بین سنگ های مرمریت سفید دیواره که به صورت برش های گرد در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و سطح میز که با صفحه ای از جنس سنگ مرمریت است کانتراستی زیبا و جلوه ای بصری هنری ایجاد شده که چشمگیر بوده و باعث جلب توجه مخاطب به جزییات طرح می‌شود.

در حالی که سنگ مرمریت دارای طرحی زیبا بوده و برای فضاهایی که نیاز به شستشو دارد، همیشه یک گزینه خوب و پر طرفدار می‌باشد، خصوصیات زیبایی شناسی و کاربردی در دکوراسیون منزل نیز دارد که چشم پوشی از آن برای هر طراحی کاریست دشوار و همانطور که در همین نمونه نیز مشاهده می‌کنید سنگ مرمریت، همراه با خود گرما و شخصیت را به آشپزخانه آورده است.


Add a comment

*Please complete all fields correctly

شانزده + 19 =

نوشته های مشابه

توری گابیون چیست و چه کاربردی دارد؟
درز انبساط و کاربرد آن
سنگ تایل یکدست و یکنواخت دهبید شایان
فروش ویژه گروه تولیدی سنگ احسان