۶ نکته برای طراحی فضای داخلی با سنگ طبیعی

6 نکته برای طراحی فضای داخلی با سنگ طبیعی

سنگ طبیعی بهترین اثر را در طراحی داخلی ساختمان می گذارد و هیچ عنصر دیگری نمی تواند جایگزین آن شود که بتواند مشابه سنگ طبیعی برای شما یک فضای لاکچری را خلق نماید، حتی در نظر یک فرد غیر متخصص سنگ طبیعی بهترین جلوه را دارد.

همچنین، بر خلاف دیگر مواد لوکس، سنگ طبیعی بسیار پایدار و دوست دار محیط زیست می باشد، جاذب صدا بوده و معمولا خیلی از مزایا را جدا از زیبایی خارق العاده اش دارد که بیشتر عناصر تزئینی لوکس مشابه آن، فاقد این مزایا هستند.

در ادامه یک برگه تقلب برای طراحان داخلی که با استفاده از سنگ طبیعی قصد دارند تا برای شما اقدام به طراحی دکوراسیون کنند، تهیه کرده ایم که با مطالعه نکات گفته شده می توانند قبل از اجرای دکوراسیون همه جوانب انتخاب خود را بررسی و یا از نمونه های اجرا شده الگو برداری و با کمی تغییرات مطابق سلیقه شما آن را اجرا کنند.

مشاهده انواع سنگ طبیعی موجود

مشاهده انواع سنگ های موجود

انواع بسیار زیادی سنگ برای طراحان در دسترس است، از سنگ های آهکی نرم گرفته تا سنگ های گرانیت سخت، از صفحات مرمر تا دیوارهای سنگی، به نسبت قیمت های مختلف، شاهد کیفیت های متفاوتی از سنگ طبیعی هستیم که شامل رنگ، طرح و دانه بندی های متفاوت آنها می‌شود.

پس برای شروع، اولین گام برای طراح، بررسی و مشاهده تمامی سنگ های طبیعی قابل دسترس می‌باشد تا بتوان از بین آنها بهترین گزینه مطابق با دکوراسیون و سلیقه شما را انتخاب نماید.

امکان دارد در کاتالوگ و یا سایت های مختلف از دکوراسیون سنگی اجرا شده‌ خوشتان بیاید و مطابق آن شروع به طراحی نمایید ولی در زمان اجرا موفق به یافتن سنگی مشابه آن نشوید و این امر منجر به از بین رفتن اعتبار طراح در نزد مشتری به علت عدم اجرای ذهنیت ساخته شده برای وی می‌شود.

نورپردازی

نورپردازی

هرگز قدرت یک نورپردازی خوب را دست کم نگیرید. نورپردازی به انتخاب سنگ وابسته است پس از انتخاب نوع سنگ، نورپردازی در اولویت دوم قرار می‌گیرد. اگر نورپردازی به درستی اجرا شود، به خوبی می‌تواند بافت، رنگ، و طرح سنگ را به نمایش بگذارد و به زیبایی طبیعی آن بیفزاید.

نوع نورپردازی که از بالا، از پایین و یا به وسیله نورهای نقطه ای صورت گیرد، هرکدام به نوع طراحی، حس و حتی زمان های مختلف روز بستگی دارد. اما نکته مورد اهمیت که در طراحی نورپردازی باید به آن توجه داشت، مطابقت نور با خواصی از سنگ مانند دانه بندی، رنگ و طرح می‌باشد.

گرم یا سرد بودن طراحی دکوراسیون

گرم یا سردبودن طراحی دکوراسیون

سنگ‌های طبیعی کمی سرد به نظر می‌آیند و می‌توانند در هنگام تماس نیز سرد باشند و یا حداقل ذهنیتی است که با توجه به تجربه ما از طبیعت در ما نقش یافته و همه ما برعکس خاصیت ذاتی سنگ، تمایل داریم تا در دکوراسیون داخلی منزلمان محیطی گرم داشته باشیم، برای برطرف نمودن سرمای ظاهر سنگ، راه حل نسبتا ساده ای وجود دارد: از منسوجات گرم و نرم مثل خز، فرش، بالش، می‌توانیم در کنار سنگ استفاده کنید.

این وسایل طراحی دکوراسیون را به طور کلی نرم تر می‌کنند و تعادل مناسبی در کنار سنگ سرد و سخت ایجاد می‌کنند. رنگ‌های روشن و گرم هم می‌توانند اثری مشابه را داشته باشند، برای مثال زرد و نارنجی، البته برای فضاهایی مانند حمام و یا سرویس بهداشتی، سرد بودن و طراحی دکوراسیون یا به کارگیری سنگ سفید باعث القا حس تمیزی و نظافت می‌شود و عملی پسندیده می‌باشد و می‌توانید از طرح‌های سردتری مانند سیاه و سفید و یا تزئینات براق و زیرو آلات درخشنده استفاده نمایید که می‌توانند به اثر سد بودن سنگ کمک کنند. پیدا کردن تعادل در طراحی امری کلیدی است، که این امر به سادگی به دست نمی‌آید و احتیاج به تجربه دارد.

غیرقابل پیش‌‌بینی بودن طرح سنگ طبیعی

6 نکته برای طراحی فضای داخلی با سنگ طبیعی

خیلی از مردم به علت غیرقابل پیش‌بینی بودن طرح و نقش سنگ درابعاد بزرگ عاشق استفاده از آن هستند و از اینکه این نقش و نگار از سنگ مختص شما و غیرقابل تکرار است و کسی دیگر قادر به کپی کردن این طرح نیست می‌توانید به خود ببالید و حس خوب بی‌همتا بودن را داشته باشید و بازدید‌کنندگان چنین ساختمان‌هایی حس می‌کننید که نظاره گر طرحی خاص می‌باشند، یک حقیقت زیبا که هرگز نمی‌توانند از دیدن آن سیرشوند. گرچه، این اثر به این راحتی به دست نمی‌آید و به سختی با تصادف در طبیعت شکل گرفته است!

کنتراست رنگ بین سنگ‌ها

6 نکته برای طراحی فضای داخلی با سنگ طبیعی

در کنار بی‌همتا بودن ساختار و کیفیت بالای سنگ های طبیعی، سنگ‌ها موادی هستند که می‌توانند کنتراست ویژه‌ای به طراحی خانه ببخشند. نوار اطراف سنگ فرش سالن، شومینه و آتشدان‌های با طراحی متفاوت، مثال‌هایی آشکار هستند، اما اگر ترکیب به صورت خوبی اجرا شود شما می‌توانید از چند نوع مختلف سنگ نیز در یک جای خاص استفاده کنید.

گاهی به شومینه Ian Knapper نگاه بیندازید که از رنگ و طراحی کاملا متضاد با محیط اطراف طراحی شده‌اند و منظره‌ای بسیار لوکس و چشم‌نواز ایجاد کرده‌اند.


Add a comment

*Please complete all fields correctly

5 × پنج =

نوشته های مشابه

توری گابیون چیست و چه کاربردی دارد؟
درز انبساط و کاربرد آن
سنگ تایل یکدست و یکنواخت دهبید شایان
فروش ویژه گروه تولیدی سنگ احسان