سنگ تایل

سنگ تایل یکدست و یکنواخت دهبید شایان

سنگ تایل نوعی از برش سنگ است و به تنهایی یک مدل سنگ جداگانه نیست. این مدل رایج‌ترین برش سنگ برای مصارف ساختمانی است و انواع آن در تمام خانه‌ها یافت می‌شود. برای تولید سنگ تایل  تخته سنگ، تخته‌های گرانیتی، سنگ مرمر، سنگ آهک و سنگ آهک سفید را به کاشی‌های نازک برش داده شده که معمولا مربع یا مستطیل هستند تبدیل می‌کنند.

ابعاد سنگ تایل:

 اندازه‌های استاندارد سنگ تایل  ۴۰*۴۰، ۵۰*۵۰، ۶۰*۶۰ و ۸۰*۸۰ است و ضخامت این سنگ از سنگ اسلب که عموما ۲ سانتی متر می‌باشد کمتر است. با وجود این، گروه صنعتی احسان امکان سفارش سایزهای دیگر سنگ تایل دهبید شایان را نیز برای شما فراهم کرده است.

کاربرد سنگ تایل:

سنگ های تایل کاربرد گسترده و زیادی در ساختمان های مسکونی و تجاری دارند. بخش هایی از دیوار، کف آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، سالن ها و … را می‌توان به وسیله ی سنگ تایل پوشش داد. هم چنین می‌توان از سنگ تایل در نمای خارجی و داخلی نیز استفاده کرد. بسیاری از سنگ های کوپ که اشکال منظمی ندارد و نمی‌توان از آن‌ها برای سنگ اسلب استفاده کرد، به وسیله ی قله بر برای سنگ تایل بریده می‌شوند.

تفاوت سنگ تایل و سنگ اسلب:

سنگ اسلب به سنگ‌هایی با ابعاد بزرگ گفته می‌شود. ابعاد این مدل سنگ بزرگ‌تر از ۱۲۰*۲۲۰ می‌باشد و ضخامت این سنگ ۲ سانتی‌متر است که از سنگ تایل بیشتر است. سنگ‌هایی که کیفیت بالاتری دارند به سنگ اسلب تبدیل می‌شوند. زمانی که می‌خواهند کیفیت تایل خیلی بالا باشد سنگ اسلب را برش زده و به سنگ تایل تبدیل می‌کنند که در این صورت پرتی کار زیاد اما کیفیت بالاست. برای برش سنگ‌های تایل، به دلیل مصرف متفاوتی که دارد از سنگ‌هایی با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌شود اما این مدل سنگ به دلیل قیمت مناسب‌تر و برش‌های دقیق، طرفداران زیادی دارد.

سنگ اسلب سنگین است و برای جا به جایی باید از چرخ، جرثقیل و دیگر وسایل جا به جایی استفاده کرد در صورتی که سنگ‌های تایل به راحتی با دست قابل جا به جایی هستند.

تفاوت سنگ تایل با کاشی‌های چینی:

کاشی‌های چینی سخت‌تر، متراکم‌تر و متخلخل‌تر از سنگ‌های طبیعی است. سرامیک‌ها را با چسب سرامیک که در ضخامت خیلی کم (حدود ۵ میلیمتر) به کف می‌چسبانند و البته در مواردی کماکان آن را با دوغاب نصب می‌کنند. اما سنگ‌ها عموما با ملات ماسه سیمان و به ضخامت تقریبی ۲۰ میلیمتر روی کف اجرا می‌شوند و در صورت اجرا با ضخامت‌های بیشتر، امکان تراز کردن کف (در صورت وجود ناهمواری) وجود دارد. با توجه به آنکه تایل سنگ طبیعی در مقایسه با سرامیک گرانتر بوده و محصول لوکس به حساب می‌آید و زیرسازی آن هم در ضخامت بیشتر انجام می‌شود، هزینه کلی نصب سنگ از سرامیک بیشتر است.

علاوه بر فاکتور قیمت و دوام، محل نصب کفپوش نیز اهمیت زیادی دارد و سرامیک لعابدار انتخاب درست برای کف فضایی است که نگهداری کم، مقاومت در برابر اسید و آسودگی خاطر از دغدغه داشتن کف مدنظر است.

با وجود همه این‌ها سنگ‌های طبیعی به دلیل منحصر به فرد بودن و زیبایی ذاتی که دارند تمام سلیقه‌ها را پوشش می‌دهند که کاشی‌های سرامیکی کمتر از این قابلیت بهره‌مند هستند.

مزایای سنگ تایل:

قابل سفارش در ابعاد دلخواه است .

حمل و نقل و برش آن هزینه کمتری دارد و ارزان تر است.

به دلیل ابعاد کوچکتر و دلخواه پر کاربرد تر است.

می‌توان آن‌ها را با ابزار مخصوص برش های دقیق و حتی میلی متری داد.

سخن آخر:

گروه صنعتی احسان، سنگ مرمریت دهبید شایان را در ابعاد اسلب و تایل فرآوری می‌کند. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید هر دو نوع سنگ را سفارش دهید.

در ضمن ما این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که هر سایز از مرمریت دهبید شایان را سفارش دهید.

همچنین این کارخانه با استفاده از فناوری جدید و پیشرفته E SORT توانسته نسل جدیدی در تفکیک و سورت مکانیزه سنگ‌ها بر اساس رنگ زمینه و گل سنگ ارائه دهد که به کارگیری این تکنولوژی باعث ارتقا خدمت رسانی کارخانه و افزایش رضایت مشتریان شده است.


Add a comment

*Please complete all fields correctly

نوزده − 12 =

نوشته های مشابه

توری گابیون چیست و چه کاربردی دارد؟
درز انبساط و کاربرد آن
انواع مصالح ساختمانی برای نما